[pro_ad_display_adzone id=5]

ضبط آهنگ با کاغذهای رنگی

Lyla Owfi January 23, 2012 10
ضبط آهنگ با کاغذهای رنگی

دقیقا روز دوم ورودمون به کانادا بود که با راهنمایی دوستان برای خرید وسایل مورد نیاز به یکی از فروشگاههای بزرگ « کنیدین تایر »

Canadian Tire

رفتیم .  موقع حساب و کتاب صندوقدار بعد از  اتمام کار مقداری کاغذهای رنگی بشکل اسکناس به من داد .

درست شبیه همون اسکناسهای «بازی مونو پولی» زمان بچگیمون .

 « میتونی اینجا کلیک کنی وعکس این پولهارو  ببینی » 

من با تعجب نگاهی به پولها و بعدم به صندوقدار کردم . اون توضیح داد که این اسکناسها در این فروشگاه حکم پول رو داره و من در خرید بعدی از این فروشگاه میتونم از اینها استفاده کنم .

(البته توضیح بدم که این اسکناس که من میگم بیشتر ۵سنتی ؛ ۱۰ سنتی و خلاصه زیر یک دلاره )

منم خوشحال از داشتن اعتبار برای خرید بعدی از مغازه خارج شدم . اما باور کن هیچوقت حتی یک بار هم نشد که از اون پولها استفاده کنم. چون همیشه وقتی برای خرید میرفتم به اون فروشگاه میدیدم که ای بابا  یادم رفت که پولها رو بیارم . بعدم که میومدم خونه بازم یک مقدار دیگه از اون پولها داشتم که با حرص میذاشتمشون روی قبلییا  . کم کم یک حساسیت عجیبی نسبت به این پولها پیدا کرده بودم . تا اینکه  یاد گرفتم که به محضی که صندوقدار بهم از این اسکناسها میداد  میانداختمش در صندوقهای خیریه که دم در همون فروشگاه بود.

دیروز خیلی اتفاقی برخوردم به مطلبی توی اینترنت که نوشته بود برای اینکه از پولهای رنگی « کنیدین تایر » راحت بشین ببخشینش به

Corin Raymond

برام جالب شد چون دیدم که پس این پولها فقط مشکل من نیست .   اول مقاله ؛ درد دل منو کرده بود که همیشه  این پولهای رنگی یک جا تلمبار میشه و آخرش هم به هیچ دردی نمیخوره . بعدم که گفته بود که بهتره بدیمش به این آقا

حالا این آقا کی هست ؟

ایشون یک خواننده است که در تابستون ۲۰۱۱ یک آهنگ میسازه به اسم

« پولهای کنیدین تایر » و اینو در کل تورش در آلبرتا و یوکان میخونده .

موضوعش هم این بوده که ؛ در میون بحثی که بین یک زن ومرد بوده مرد متوجه میشه که زن میخواد ترکش کنه وتصمیم داره  پولهای کندین تایری رو که با هم جمع کرده بودند رو  ببره …

در برنامه هایی که این آقا اجرا میکرده؛ زمانی که این آهنگ رو میخونده مردم هم پولهای کاغذی

 « کنیدین تایرشون »  رو براش میانداختن روی سن .

جمع شدن این پولا از یک طرف و پیشنهاد یک رکورد کمپانی که قبول کرده بوده که در ازای همین پولهای رنگی براش آهنگ ضبط کنه از یک طرف باعث میشه که این آقا  یک وب سایت در ست کنه که از مردم کمک بگیره .

 توی فیس بوکش هم یک پست میذاره که هرکسی که مایله  پولهای  « کنیدین تایرش » رو ؛ ببخشه به این شخص برای ضبط آهنگ بعدیش .

دردسرت ندم این کار تا حالا باعث شده که این آقا کلی طرفدار پیداکنه و  یک چیزی هم حدود ۴۰۰ دلار جمع کنه که این پول با توجه به اینکه تمام اسکناسها به سنت هستند نشون میده که عده زیادی پولهاشون رو فرستادن به این سایت.

جالبه نه ؟

این اسکناسهای رنگی که برای یک عده حسابی دست و پاگیر بود حالا با جمع شدنش باعث شد که این خواننده بتونه برای ضبط به استودیو بره.

خدا رو شکر ؛ اقلا این پولهای کاغذی بدرد یک نفر خورد.

اینقدر که درگیر این مغازه بودم یادم افتاد که یکبار یک مخلوط کن خوب از این فروشگاه خریدم.

مخلوط کنی که چنان سریع همه مواد رو یک دست میکرد که من آرزو کردم که کاش یک دستگاه هم بود که آدمهارو با هم یک دست ویکدل میکرد .

این دستگاه منو تشویق کرده بودکه  تا مدتها با  هر میوه ای که تو یخچال بوده معجون های رنگارنگی  درست میکردم . البته اهل خانه هم از این اتفاق خوشحال و راضی بودند .

امروز  بهترین بهانه است که دستور یکی از اونا رو بهت بدم . توش کیوی و آب پرتقال داره و جون میده برای این فصل که ویتامین سی لازم داریم.

عشق                بمقدار کافی

آب پرتقال         دو فنجون اندازه گیری

کیوی              شش تا

موز                  دوتا

آناناس تازه       پنج حلقه

آب پرتقال رو بریز در مخلوط کن بعد هم موز ؛ آناناس و کیوی رو بریز و درش رو محکم بذار روش و باشادی روشنش کن . بهش فرصت بده تا خوب مخلوط بشن. بعد دردولیوان قشنگ بریزش و در کنار اونی که دوست داری نوش جان کن.

تا دوشنبه دیگه هر چیز بی مصرفی که تو خونه داری رو برسون بدست کسانی که مصرفش رو دارن.

برای رسیدن به سفره اینترنتی فیس بوک اینجا رو کلیک کن .

10 Comments »

 1. fati January 23, 2012 at 1:03 AM -

  و اینکه شما آنچنان از این دستگاه تعریف کردید که در سفر اخیر ما به کانادا پای ما هم به همون مغازه باز شد و با یکی از این دستگاه های مخلوط کن بیرون آمدیم ولی در تعجبم که چرا از این پول های رنگی نصیب ما نشد ؟؟ در هر صورت ممنون مثل همیشه عالی بود

 2. Lyla Owfi January 23, 2012 at 1:20 AM -

  فاطی جون بهتر که نصیبت نشد اما با اون دستگاه این معجون رو درست کن و بیاد من بخور
  نوش جان

 3. الهه انصاری January 23, 2012 at 7:50 AM -

  لیلا جون وقتت بخیر عزیزم اولا پیشنهادت عالیه همین امروز عصر تهیه ش میکنم /از خوندن یادداشتت لذت بردم و چه حسن تصادفی داره با تصمیمی که دیشب گرفتم داستان از این قراره که تو یک انجمن با دخترخانمی آشنا شدم که مادرشو از دست داده و دیشب بهم داد و تقاضای پوشاک و کیف و کفش کرده بود همین امروز یکی از کارام کنار گذاشتنsلباسایی بود که میتونه به دردش بخوره از این گره خوردنای احساسی و زمانی لذت میبرم/برقرار و سلامت باشی

 4. Lyla Owfi January 23, 2012 at 7:54 AM -

  الهه عزیز چه حسن تصادفی ؛ امیدوارم که همیشه باعث شادی دلی بشی کمک به حال دردمندی
  شاد باشی عزیزم

 5. الهه انصاری January 23, 2012 at 7:58 AM -

  ببخشید لیلا جون ثصحیحش میکنم که دیشب بهم پیغام داد که در متن بالا کلمه پیغام از قلم افتاده

 6. Lyla Owfi January 23, 2012 at 12:54 PM -

  ممنون الهه جان

 7. شادی January 25, 2012 at 2:54 AM -

  سلام لیلا جون. چقدر جالب بود ایده ی اون آقای خواننده. حداقل این کاغذ رنگی ها به درد یه ادمی می خوره. بابت دستور معجون خوشمزه ات هم ممنون عزیزم.

 8. Lyla Owfi January 25, 2012 at 6:45 AM -

  خوشحالم که خوشت اومد شادی جان
  شاد باشی

 9. منیر January 28, 2012 at 7:52 AM -

  خیلی خوب کاریه واقعاً. این شبیه اون کاریه که من 1 ماه بعد از عروسیم کردم. راستش من یه سری از خریدهای جهیزیه ـم که خودم می دونستم برای من کاربردی نداره اما حتماً برای دیگران کلی کاربرد داره رو بهشون پیشکش کردم. اما لیلا جون باورت نمی شه الان توی کابینت و کمد هام چیزی ندارم که سالی چند بار استفاده نکنم. اگه موقع خونه تکونی وسیله یی پیدا کنم که تو سال گذشته استفاده نکرده باشم بدون شک و شبه یی می دم به کسی که استفاده کنه.
  کار شما هم که کلی ارزشمند بوده. مثل همیشه عالی بود 🙂

 10. Lyla Owfi January 29, 2012 at 11:41 PM -

  منیر جان
  این روش شما خیلی خوبه منم طرفدارشم همیشه فکر میکنم که شاید این وسیله که سالها ست بدون مصرف در کابینت من هست بدرد یکی بخوره . شاد باشی عزیزم

Leave A Response »